«Зелений тариф»: що буде далі?

Стратегія держави, скерована на розвиток сонячної енергетики в Україні, була підтримана відповідним законодавством та створенням «зеленого тарифу» для всіх електростанцій подібного типу. За кожен кіловат цієї енергії виробнику платять 0,18 євро (€). На сьогодні, це найвищий тариф у Європі.

Майбутнє

Оскільки галузь динамічно розвивається і очікується ще більше зростання джерел відновлювальної енергетики в найближчі роки – щоб захистити країну від фінансового перевантаження – в кінці 2018 року Верховною Радою був ухвалений Законопроект №8449-д про нову систему підтримки «зеленої» енергетики. Затвердження цього законопроекту Кабінетом Міністрів України заплановано на 2020 р. Що ж очікувати? Поступово буде знижено тариф (на 25%) і створена система аукціонів. Такі нововведення мають на меті значно здешевити для українців сонячну енергію, щоб збалансувати інтереси виробників та споживачів.

Аукціони

Пропонується наступна система аукціону. Той інвестор, який на аукціоні запропонує найменшу ціну за кіловат енергії – отримає державну підтримку. Фіксована ціна буде прив’язана до євро. Ще не вирішено, як буде визначатись стартова ціна.

Як важливий інструмент здешевіння сонячної енергії, пропонується також використовувати редукціон (щорічне затвердження квоти держпідтримки, яка ділиться на лоти та виставляється на аукціоні з максимальним розміром лоту 1 МВт потужності).

Важливо

Всі станції, які будуть введені в експлуатацію до початку аукціону – отримають «зелений тариф». Діятиме він і для тих проектів, щодо яких був укладений відповідний договір (pre-Pra).

Згідно з законопроектом, буде збільшено потужність побутових сонячних станцій від 30 кВт до 50 кВт. Відповідно, закон підтримує побутові СЕС, тобто підвищує потужність таких станцій, що дає більшу можливість заробляти без застережень щодо інфляції.

Для власників станцій потужністю до 30 кВт, які будуть створені після вищевказаної дати, «зелений тариф» зменшиться на 10%. Отже, встановлення сонячних панелей залишиться вигідною прибутковою справою. Підключитися буде так само просто, як і зараз.

Здешевіння технологій

Останнім часом стрімко знизилась вартість сонячної енергії – на 73% з 2010 року. Значною мірою цьому сприяло значне зниження собівартості елементів електростанції. Подешевшало виробництво панелей та літій-іонних акумуляторів. Завдяки цьому і установка, і функціонування станції стали набагато менш затратними.

Висновок

При всіх змінах в законодавстві та виробництві елементів сонячних електростанцій, дана галузь залишається вигідною та високо-прибутковою. Запрошуємо звернутись до нашої компанії «СТЕМ СОЛАР» в Івано-Франківську за детальними консультаціями та проектами власних станцій відновлювальної енергетики. 

Залишити коментар

Your email address will not be published.