Як не ввійти в оману з потужністю панелей, будуючи СЕС?

Генерація сонячної енергії – в наші дні надзвичайно актуальна тема. На це є дві причини. Перша – екологічність цього виду відновлюваної енергетики. Друга – його висока прибутковість. Інвестиції в будівництво сонячних електростанцій – на сьогодні найвигідніші. Завдяки державній підтримці галузь стрімко розвивається, а власники станцій стабільно збагачуються.  

Якщо Ви зацікавились створенням СЕС, зверніть увагу на наступні фактори її продуктивної роботи.

Щоб сонячна електростанція працювала максимально ефективно і давала найбільший прибуток – треба правильно розмістити панелі відносно площі даху чи землі, відведеної під будівництво. Це забезпечить мінімальні витрати й довговічність системи. Об’єм генерації необхідної енергії розраховують виходячи з потужності сонячного випромінювання та з урахуванням геокоординат широти. Обов’язково враховують погодні умови і кут нахилу панелей.

Потужність панелей

Середньомісячні показники отриманої електроенергії, в залежності від обраного напрямку та кута, можна подивитись в спеціальних таблицях. Їх використовують, вибираючи батареї для будь-якої станції, або розраховують за виведеними формулами, відповідно до заданих умов.

Важливо враховувати вплив місцевості на кількість отримання середньодобових, середньомісячних та середньорічних променів, а також, чи будуть батареї працювати цілий рік, чи сезонно. Тому що, в залежності від цього, змінюється і вибір оптимального напрямку, і кут нахилу панелей.

Приклад

Давайте подивимось, яку потужність видає 250-ватний модуль. Якщо на нього будуть потрапляти яскраві сонячні промені під прямим кутом – то 250 Вт, в інший час – звісно, менше. Відтак, станція в 10 кіловат рано вранці видаватиме 1-3 кВт, до 11 години – 6-7 кВт, а в обід – 9-10 кВт. Пізніше, з переміщенням сонця, потужність спадатиме.

Отже, найкраще вибрати панелі за середньомісячними показниками генерації енергії. 1 кВт батареї в літній місяць генерують до 150 кВт/год., в зимовий – близько 30 кВт/год. Середня річна цифра становитиме 1100 кВт/год. Так вираховують оптимальну потужність і кількість модулів.

Самому розібратись у всіх цих нюансах буде досить складно. Звертайтесь до наших менеджерів за детальними консультаціями. Ми зробимо точні розрахунки і визначимо, з якою потужністю панелі Вам краще буде придбати. Це захистить Вас від зайвих витрат і недостатньої ефективності роботи станції. Досвід та професіоналізм наших робітників працюватимуть на Вас! «СТЕМ СОЛАР» міста Івано-Франківськ гарантує точність та надійність.

Залишити коментар

Your email address will not be published.