Що очікувати від прийняття закону від 25.04.19 № 8449-д для СЕС

Що очікувати від прийняття закону від 25.04.19 № 8449-д для СЕС

У законопроекті №8449-д йде мова про зміни, які були внесені до ряду українських законів, що стосуються створення конкурентного середовища для бажаючих виробляти електричну енергію з альтернативного джерела. Система підтримки буде змінена, оскільки проект був підтриманий 251-ним депутатом.

Прийняття цього закону стало довгоочікуваним кроком до створення конкуренції на ринку електричної енергії. Але є й негативний бік медалі, адже прийняті зміни зачеплять малі господарства та майбутніх власників сонячних електростанцій, котрі планують будівництво на земельній ділянці, адже дані зміни передбачають отримання Зеленого тарифу, тільки якщо сонячна електростанція буде побудована на капітальній споруді (на приватному будинку, гаражі, навісі тощо). Можлива схема запуску Зеленого тарифу може виглядати наступним чином:   Що очікувати від прийняття закону від 25.04.19 № 8449-д для СЕС

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Що очікувати від прийняття закону від 25.04.19 № 8449-д для СЕС

 

 

 

 

 

Також, згідно нового закону стало можливим набагато простіше встановлювати відновлювальні джерела енергії, що стосується й енергетичних кооперативів. Тепер не потрібно отримувати ліцензію для виробництва, що раніше часто ставало проблемою.

Головні умови для створення СЕС:

Потужність станції понад 50 Кіловат і менше 150;

Наявність гарантованого покупця, який буде купувати виготовлені ресурси.

Відтепер СЕС – це своєрідний бізнес, в ході ведення якого буде не тільки споживатися, а й використовуватися енергія. Владою було прийнято рішення зберігти надбавки у розмірі 10 відсотків до тарифів, якщо використовується українське обладнання. Також залишається питання необхідності створення системи, яка буде стимулювати людей встановлювати електроакумулююче обладнання.

Конкурентні зелені аукціони серед виробників дозволять запобігти подорожчанню електроенергії в Україні і допоможуть створити ринкове суперництво між продавцями. Адже у новому законі відзначено: держава купуватме енергію в тих, хто пропонуватиме найвигідніші ціни.